Novinky
Cyklistické potreby -náš druhý web.

www.dragbicykle.sk je náš druhý web v ktorom predávame výrobky značiek Campagnolo,Shimano,Drag, Schwalbe,Olmo a iné. Ponuka je pestra a ponuky výhodné. Nakúpte si potrebné vybavenie a bicykle. Kliknite sem: https://www.dragbicykle.sk/

viac
K suchým oblekom Waterproof podoblek za polovicu!

Kúp si teraz suchý oblek s výhodným setom! Oblek a k nemu podoblek za polovičnú cenu. Pozri si novinky v sortimente suchých oblekov a podoblekov.  Typy podoblekov WarmTec 200g alebo WarmTec HD 300g

viac
Potrebujete radu alebo informácie?

Zavolajte-napíšte. Sme tu pre Vás, v prípade nejasností , alebo rady s veľkosťou,druhom tovaru alebo služby.  

viac
Výrobcovia / značky
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Úvod Kurzy potápaniaŠpecializačné kurzy

Špecializačné kurzy

Špecializačné kurzy

Sú to kurzy v ktorých sa zdokonalujete v rôznych oboroch potápania ako je napr: nočné potápanie, vrakové potápanie, potápanie v suchom obleku a iné...

SPRÁVNE VYVAŽOVANIE
Je to vlastne zdokonalovanie sa vo vyvážení pod vodou v rôznych hĺbkach s rôznou výstrojov ako aj samotnom zlepšení koordinácie pri pohybe. Učíme ako správne dýchať pod vodou -väčšinou je to ten hlavný dôvod prečo sa neviete vyvážiť. Ale nie je to iba o dýchaní, viac sa zameriavame na presné dofúknutie BCD alebo krídla. Zo zmenou hĺbky treba dbať na správne vypustenie objemu vzduchu, aby ste opäť nespadli do hĺbky.Špecializácia vyvažovanie trvá 1 deň a robia sa pri ňom 2 ponory s ukážkami správneho vyváženia a samotný tréning. V cene nie je požičanie výstroja ani vzduch. Po úspešnom absolvovaní dostanete certifikát od PADI.
Cena je: 120 €

VYŤAHOVANIE - VYZDVIHOVANIE
Špecializácia zameraná na správne zaobchádzanie s vakmi na prenášanie predmetov vo vode vyzdvihovanie predmetov z vody. Správne zvolenie techniky pri vyťahovaní a vyzdvihovaní.Špecializácia trvá 1 deň. Dva ponory s vynášacími vakmi a prenášaním,vyťahovaním bremena a teóriou trvajú približne 4 hodiny. V cene nie je požičanie výstroja ani vzduch.
Po úspešnom absolvovaní dostanete certifikát od PADI.
Cena je: 120 €POTÁPANIE V SUCHOM OBLEKU
Suchý oblek je neoddeliteľnou súčasťou potápania v chladných vodách. Učíme ako si správne vybrať a kúpiť suchý oblek, aký podoblek, ponožky,rukavice. Ako sa starať o oblek ,skladovanie a sušenie. V ďalšej teórii si povieme ako správne potápať v obleku ,kedy sa dofúknuť a správne vyfúknuť. Špecializácia trvá jeden deň a 2 ponory na precvičenie správnych postupov. V cene je zapožičanie suchého obleku! Ostatná výstroj nie je v cene kurzu. Po úspešnom absolvovaní dostanete certifikát od PADI.

Cena je: 120 €

HĹBKOVÉ POTÁPANIE
Jedná sa o zdokonalenie sa v potápaní do hĺbok pod 30 m. Naučíme vás ako si naplánovať ponor, zásobu vzduchu a hlavne bezpečnostným pravidlám potápania v hĺbkach. Najprv v učebni preberieme postupy a bezpečnosť, v otvorenej vode budeme simulovať rôzne problémy spojené s potápaním ako je vyčerpanie vzduchu, strata plutvy, zlá viditeľnosť a iné techniky.Tri hodiny v učebni a dva ponory vám ukážu ako sa správne pripraviť na daný ponor ako aj či potrebujete viac fliaš, komputer alebo baterku.V cene nie je zapožičanie výstroje a vzduch.  Po absolvovaní dostanete certifikát od PADI.

    Cena je: 155 €

NOČNÉ POTÁPANIE
Nočné potápanie je veľmi pekné, ale tiež treba vedieť, čo potrebujete na túto činnosť. Baterka a iné potrebné zručnosti vás naučíme v tejto špecializácii. Dva ponory a teória vás pripravia na potápanie v noci. Po úspešnom absolvovaní získate certifikát od PADI. V cene nie je požičanie výstroje,vzduch ani články do bateriek. V teoretickej časti sa dozviete ako správne naplánovať potápanie, ukážky základných posunkov pod vodou a ako sa správne zachovať pri potápaní s partnerom pri probléme s technikou alebo nedostatku vzduchu.
   Cena je: 120 €


VRAKOVÉ POTÁPANIE
Vraky, potopené lode,autá,lietadlá. Kto by ich nechcel vidieť. Je to super atrakcia ,väčšinou však hrozivá katastrófa alebo nehoda. Naučíme Vás postupy plánovania a nájdenia informácii o vrakoch a o náklade ktorý viezli. História niektorých vrakov vyráža dych. Nemí svedkovia pod vodou čakajú kedy ich objavíte a zamilujete sa do vrakového potápania. Správne a bezpečnostné pravidlá si vysvetlíme počas 5 hodín teórie a štyroch ponoroch na vraku. V cene nie je požičanie výstroje, vzduch a doprava na lokalitu. Po úspešnom absolvovaní obdržíte certifikát od PADI.

Cena je: 180 €
 
POTÁPANIE V PRÚDE
Táto špecializácia vás pripraví na potápanie v prúde. Postupy, istenie, bezpečnosť a hlavne teória o prúdoch a prúdení rozšíri vaše vedomosti k pochopeniu prečo vznikajú prúdy, kde sú slabé a kde silné. Dva ponory na lokalite kde je prúd vás zdokonalí popri teórii  na realitu. V cene nie je požičanie výstroja ani vzduch.  Po absolvovaní obdržíte certifikát od PADI.

Cena je : 120 €


FOTENIE POD VODOU, VIDEO
Špecializácia zameraná na fotenie a natáčanie videa pod vodnou hladinou. naučíme vás vyvažovať bielu farbu na fotoaparáte a videokamere. Ako nastaviť správne parametre aby vyšli čo najlepšie fotografie a mnohé ďalšie fígle. Dva ponory na vyskúšanie postupov a fotenie alebo natáčanie videa pri zvládnutej teórii bude určite stáť za to!
V cene nie je požičanie výstroja ani vzduch.  Po absolvovaní obdržíte certifikát od PADI.
 
Cena je: 165 €

POTÁPANIE POD ĽADOM
Bezpečnosť je prvoradá pri potápaní pod ľadom.Naučíme vás všetkým postupom, aby sa vám pod ľadom nič nestalo. Lano ,sekera ako aj zabezpečenie na brehu spolu s istiacim potápačom pri diere vysekanej v ľade sú iba základ pre vašu bezpečnosť.V učebni si povieme o problematike plánovania, vybavenia pre potápanie pod ľadom. Ukážeme si základné posunky ľanom. Väčšinou sa potápa tam kde to poznáte. Dva ponory pod ľadom a teória ( 2 hodiny) v učebni vás pripravia na tento nezabudnuteľný zimný ponor.V cene nie je požičanie výstroja ani vzduch.  Po absolvovaní obdržíte certifikát od PADI.

Cena je:  180 €


Špecialista na výstroj

Kurz zameraný na výstroj a jej súčasti , rysy a predpoklady správneho fungovania ako aj zloženia a kontroly či servisu. V prehladných tabulkách je všetko presne popísané a vypracované do detailov.
 

Cena je: 120 €Potápanie v nadmorských výškach

Kurz určený pre tých ktorí chcú potáapť v jazerách na horách nad 300m n.m.

 

Cena je: 160 €Potápanie v celotvárovej maske

Kurz osvetľuje problematiku potápania v maske a správne postupy pri potápaní. Praktická časť je veľmi dôležitá a naučíte sa zvládnuť stres pri vyplachovaní ako aj nasadzovaní masky pod vodou.
 

Cena je : 120 €NITROX diver


Kurz osvetľuje problematiku potápania s obohatenou zmesou o kyslík a učí v tabuľkách princípom bezpečného potápania sa s Nitroxom. 

 

Cena je: 135 €

Copyright 2018 - 2020 © globdive